Aktualności

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 8 czerwca 2017 roku odbył się VIII Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Oławie. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: szkoły ponadgimnazjalne i szkoły gimnazjalne. Wśród uczestników szkół gimnazjalnych nasza szkoła reprezentowana była przez Katarzynę Chudobę, uczennicę klasy IA, która śpiewała w języku angielskim piosenkę Celine Dion „My heart will go on” oraz przez uczniów klasy IB: Monikę Baranowską, Emilię Zawłocką, Karinę Korpowską, Aleksandrę Biłanik i  Filipa Schutterly, którzy śpiewali w języku niemieckim piosenkę Namiki „Lieblingsmensch”.

            Konkurencja była bardzo duża, w kategorii gimnazjum występowało w sumie 18 wykonawców. Niestety naszym uczniom nie udało się zająć żadnego miejsca na podium, ale ich występy były przygotowane solidnie i profesjonalnie. Wierzymy, że następnym razem uda im się zdobyć jakieś trofeum.

 Ewa Bystrońska