Aktualności

Graliśmy w koszykówkę

 

Tegoroczna edycja Mistrzostw Szkoły w koszykówce już za nami. W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów, które w początkowej fazie rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych. Następnie  najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do turnieju finałowego rozgrywając mecze system „każdy z każdym” .

W fazie finałowej  znalazły się następujące klasy: 3c, 3a, 3d i 1c. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie tytuł mistrzowski na rok szkolny 2013/2014 przypadł klasie III c. Zwycięski zespół występował w składzie: Teodor Tkaczyk, Mateusz Kowalewski, Piotr Laska, Bartek Gawron i Bartek Czerkawski.

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy I c , w której grali: Mikołaj Grzęda, Krzysiu Komornicki, Marcel Walasek, Kamil Zawisza i Patryk Kuboń. 

Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy III a w składzie: Kamil Chwistek, Damian Bojdo, Patryk Pańkowski, Radosław Mazurkiewicz i Dawid Juźków.

Czwarte miejsce przypadło drużynie żeńskiej z klasy III d, w której grały Gosia Korda, Marcelina Hnatkowska, Natalia Szałańska, Dominika Irza i Martyna Komornicka.  Dziewczynom należą się wielkie brawa za waleczną postawę na boisku, gdyż pomimo przewagi fizycznej drużyn męskich, nie ustępowały im umiejętnościami i grały z nimi, jak równy z równym.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Kamil Chwistek z klasy III a, uzyskując we wszystkich meczach 28 pkt.

Wszystkim zawodnikom serdecznie  gratulujemy!!!