Aktualności

"CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE" CZYLI OBCHODY HALLOWEEN

Jak co roku w naszej szkole obchodzono Halloween. Nauczyciele wspólnie z SU zorganizowali różne konkursy, lekcje, wystawy, których celem było przybliżenie młodzieży tematyki związanej z tym świętem. 

Nauczyciele języka angielskiego przygotowali gazetki tematyczne oraz quiz wiedzy, którego laureatami zostało aż 10 uczniów. W nagrodę otrzymali oni „upiorne słodkości”.

Ponadto został wybrany najstraszniejszy strój, pod którym ukryły się trzy gimnazjalistki: Natalia Wiznerowicz III A, Patrycja Ogrodnik III B i Pamela Kubat I C.

Nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali także wystawę plastyczną w szkole podstawowej zatytułowaną: „Czego boją się dzieci”. 

Odbyła się również lekcja języka niemieckiego w szkole podstawowej w klasie III B, którą przeprowadzili uczniowie gimnazjum Marta Pater i Paulina Nyga z klasy II C.

Z kolei na zajęciach świetlicowych opiekunowie wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej przygotowali dekorację i powiesili ją na szkolnych korytarzach. 

Do obchodów włączyli się także poloniści, którzy przeprowadzili zajęcia poświęcone obchodom Święta Zmarłych w czasach pogańskich. Uczniowie z klasy I d odczytali „Dziady” A. Mickiewicza a następnie omówili aspekt chrześcijański i podobieństwo tego obrzędu do pogańskiego Halloween.

Podsumowując, było upornie, mroczno, barwnie, kolorowo i wesoło.

W projekcie wzięli udział następujący nauczyciele: p. B. Babiak, E. Bystrońska, p. S. Gnyla, p. K. Kawałko-Pudlis, p. K.Krzyszczuk, p. A. Lis-Muszyńska, p. E. Schütterly, p. M. Widziak.