NAKRĘTKOMANIA 2016/2017

FINAŁ AKCJI

W czerwcu bieżącego roku szkolnego podsumowana została prowadzona od lat akcja charytatywna „Nakrętkomania”. Akcja, jak wiadomo polega na zbiórce plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

W tym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki dla Mateusza oraz Zosi. Oboje dzieci cierpią na Mózgowe Porażenie Dziecięce, a ich leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć dzieciaki i ich rodziny zbierając nakrętki.

W bieżącym roku szkolnym zebraliśmy ponad 150 kilogramów nakrętek!!! To bardzo dużo, biorąc pod uwagę małą ich wagę. Dlatego też bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę i pomoc chorym dzieciom. W sposób szczególny dziękujemy klasom 3B, 2B oraz 1A za wyjątkowe zaangażowanie w zbiórkę i pomoc potrzebującym.

Po raz kolejny pokazaliście, drodzy uczniowie, że macie wielkie serca, a cierpienie innych ludzi nie jest dla was obojętne!

Osobami odpowiedzialnymi za tą piękną akcję w naszej szkole były p. Wioleta Maruszewska – Ścigała, oraz p. Anna Bieniek.

Spektakl

SZEWCZYK DRATEWKA

Dnia 18.05.2017 r. klasy 2a i 2b pod opieką wych.Teresy Mruklik, PatrycjiFudali i Wiolety Maruszewskiej - Ścigały były w Strzelińskim Ośrodku Kultury na Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. Szewczyk Dratewka na planie filmowym” w wykonaniu Teatru Show. Wybrane osoby miały okazję zagrać role w przedstawieniu. Uczniowie poznali sztuczki filmowe oparte na technologii green screen. Na scenie wystąpili Antoni Babiak i Milena Kłósek.

Materiał filmowy z udziałem naszych uczniów jest dostępny pod adresem:

Konkurs ekologiczny

Dnia 05.05.2017 r. odbył się w w naszej szkole VI gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „W kierunku natury”. Celem konkursu było promowanie zachowań proekologicznych, pogłębianie wiedzy przyrodniczej oraz integracja zespołów szkolnych z Jaworowa, Wawrzyszowa i Wiązowa.

W I etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test w dwóch kategoriach klasy 3-4 i klasy 5-6.

Laureatami byli:

Kategoria klasy 3-4

1miejsce Martyna Kopeć kl.3 - S.P. Jaworów

2 miejsce Aleksandra Zakowicz kl.3 S.P. Jaworów

3 miejsce Amelia Plewak kl.4 S.P. Wawrzyszów

Kategoria klasy 5-6

1 miejsce Maciej Karpiński kl.5 S.P. Wawrzyszów

2 miejsce Michał Macikiewicz Kl 6a S.p. Wiązów

3 miejsce Tymoteusz Pabian kl 6b S.P. Wiązów

Zwycięzcy otrzymali książki o tematyce ekologicznej , wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

W II etapie każdy zespół prezentował swoje doświadczenie. Wszystkie doświadczenia były na tym samym poziomie, więc każda szkoła otrzymała nagrodę w postaci gry planszowej.

W Komisji Konkursowej uczestniczyli Dorota Makowska, Joanna Kopeć, Wioletta Kulicka, Teresa Mruklik.

Organizatorkami konkursu były Wioletta Kulicka i Teresa Mruklik.

„W GRODZIE RYCERSKIM”

BISKUPICE

Dnia 05.06.2017 r. uczniowie klasy 1a, 2a, 2b pod opieką wychowawców Katarzyny Wierzbickiej, Teresy Mruklik, Jadwigi Łagowskiej zwiedziły gród Rycerski w Biskupicach koło Byczyny. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie do ok. 1410- 1525r. W grodzie uczestniczyli w lekcji pisania gęsim piórem, rzucali nożem i toporem rycerskim do tarczy oraz strzelali z łuku. Odwiedzili także zbrojownię, mieli okazje dotknąć miecza rycerskiego i zobaczyć zbroję. Na podgrodziu widzieli mini zoo, w którym żyły świnki wietnamskie. Mieli także okazję poczuć chwilę grozy będąc w szponach „gilotyny”dobrze, że nie było kata. Na zakończeni posilili się kiełbaskami z grilla i kupili pamiątki. Zmęczeni i pełni wrażeń wracali do domu.