13 października 2017r.

Dnia Edukacji Narodowej

Pomagamy

Kup Pan Szczotkę”

Nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji Akcji „Kup Pan szczotkę”,która polegała na zbiórce szczoteczek i past do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Akcja jest organizowana przez działającą przy Uniwersytecie Medycznym Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane szczoteczki Fundacja przekaże dzieciom z krajów misyjnych.
Wszystkim, którzy włączyli się w Akcję bardzo dziękujemy.

p. Anna Bieniek, x. Przemysław Pastucha

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

Uczniowie przejęli rolę egzaminatorów i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia nie tylko u swoich kolegów, ale również wśród osób dorosłych.

Oto foto relacja:

Gratulacje dla EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA!!!

Podziękowania dla EGZAMINATORÓW I EGZAMINOWANYCH!!!

Festiwal nauki

Dnia 26.09.2017r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia na spektakl pt: ,,Krucha jak gałązka, wielka jak Nobel''. W związku z tym, gościliśmy na Uniwerystecie Wrocławskim z okazji 20 dolnośląskiego festiwalu nauki. Podczas przedstawienia dowiedzieliśmy się wiele o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Po sztuce zrobiliśmy zdjęcie grupowe z aktorami. Jako drobny upominek każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz cukierki. Po opuszczeniu uczelni pojechaliśmy do McDonald'a, by nabrać sił na zwiedzanie wrocławskiego Hydropolis. Tam natomiast mogliśmy obserwować różne właściowści i cechy wody oraz to, co w niej i po niej pływa. Wszelkich dodatkowych informacji udzielił nam wspaniay przewodnik Damian. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka.