lop0

w Wiązowie
5 października 2009 r.
Jesteśmy jednostką należącą
do Wrocławskiego Oddziału Ligii Ochrony Przyrody.

Nadrzędnym celem naszej działalności jest podejmowanie działań poprzez które możemy:

-upowszechniać wiedzę o przyrodzie i jej ochronie oraz wpływać na: -kształtowanie kultury i etyki ekologicznej,

-poznawać zasoby lokalnej bioróżnorodności
i promować znaczenie ich ochrony dla przyszłych pokoleń,

-zabiegać o zrównoważone użytkowanie oraz odnawianie zasobów przyrody, będących naszym lokalnym i narodowym bogactwem,

-współuczestniczyć w tworzeniu bezpiecznych warunków życia

w środowisku,

-chronić walory krajobrazowe naszej gminy oraz wpływać

na kształtowanie opinii publicznej w duchu troski o ochronę przyrody

i środowiska.
Opiekun Szkolnego Koła LOP

lop9

20 STYCZNIA 2015 - WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT WE WROCŁAWIU

Postanowiliśmy odwiedzić schronisko, któremu staramy się pomagać, organizując od kilku lat w szkole kwesty pt. „Wigilia dla zwierząt’’. W darze serca młodzież LOP indywidualnie przygotowała karmę, koce i zabawki dla milusińskich ze schroniska. Trudno było się rozstać ze zwierzętami oczekującymi na „nowy dom”.
Dziękujemy Pani Dyrektor ZSP w Wiązowie za okazaną pomoc
w organizacji bezpłatnego środka transportu na wycieczkę do schroniska.

lop7

UDZIAŁ SZKOLNEGO KOŁA LOP
W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „ZBIERAJ KARTRIDŻE - RATUJ KONIE’’

Przez cztery kolejne lata uczestniczyliśmy w realizacji ogólnopolskiego projektu
„Zbieraj Kartridże – Ratuj Konie’’.
Dlaczego warto było zbierać i przekazywać puste kartridże do recyklingu?

Na wysypisku te zużyte odpady rozkładają się około 800 lat!Zebrane kartridże zostały przetworzone w pełnowartościowe materiały do drukowania,

a środki pozyskane ze skupu zużytych opakowań po tonerach i tuszach przekazane na pomoc zwierzętom.
W całej swej działalności Klub Gaja, który patronował realizacji projektu, uratował kilkadziesiąt koni.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i przedstawicielom firm oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Publicznych
w Wiązowie za okazaną pomoc w tej zbiórce.

lop8

WYPRAWA – POPRAWA’’- SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

W 22.Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata młodzież należąca do szkolnego koła LOP porządkowała okolice szkoły, centrum i obrzeża miasta. Przemierzając wyznaczone trasy uczniowie docierali do mniej uczęszczanych miejsc, odkryli trzy dzikie wysypiska śmieci. Poszerzyli wiedzę na temat lokalnej fauny i flory oraz jej zagrożeń ze strony porzucanych nieczystości. W szkole przygotowano okolicznościową gazetkę na temat odpowiedzialnej turystyki, konsumpcji i segregacji odpadów.

lop6

ZGRAB LIŚCIE OPADAJĄCE Z TWOJEGO KASZTANOWCA, ABY NA WIOSNĘ BYŁ ZDROWSZY’’

...Współczucie i troska mają swoje hierarchię. Czasami nie starcza ich dla drzew, które przestały zdobić świat...’’czytamy w broszurze poświęconej kasztanowcom.Odmiennego zdania są nasi gimnazjaliści, którzy po raz kolejny wolny popołudniowy czas poświęcili ochronie rodzimych kasztanowców przed wiosennym atakiem szrotówka kasztanowcowiaczka.

Grupa młodzieży wraz z opiekunem p. Beatą Mikitowicz wygrabiła spod drzew opadłe liście. Na wiosnę będziemy obserwować efekty swojej pracy.

Więcej artykułów…

1. lop5